Click aici »

Economist

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
09-06-2010
Data actualizare
09-06-2010

Descrierea postului

Responsabilitatile postului:

? Asigura inregistrarea cronologica si sistematica a deconturilor ai a altor operatiuni contabile;
? Inregistreaza si verifica avansurile de trezorerie conform decontului de cheltuieli;
? Inregistreaza si verifica diversele facturi de la furnizori;
? Efectueaza activitatea de casierie: intocmirea registrului de casa, acordarea de avansuri, verificarea deconturilor/documentelor justificative; incasarea platilor de la clienti;
? Elaboreaza fise de cont client si relationeaza cu clientii referitor la debitele existente;
? Intocmeste diverse rapoarte privind activitatea financiara desfasurata.

Cerinte

? Studii superioare de specialitate (economie/finante/contabilitate);
? Experienta de minim 2 ani in domeniu;
? Cunostin?e de operare PC;
? Capacitate de analiza, dinamism, rigurozitate, adaptabilitate, capacitate de a lucra in echipa, seriozitate si responsabilitate.