Click aici »

Economist

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
15-08-2008
Data actualizare
15-08-2008

Descrierea postului

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Planificarea, coordonarea si controlul activitatii administrative si de contabilitate
- Planificarea, coordonarea si controlul activitatii de gestiunea resurselor umane
- Realizeaza in mod eficient desfasurarea activitatii contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare dupa cum urmeaza:
- urmarirea si evidenta incasarilor si platilor; intocmirea facturilor; -intocmirea tuturor documentelor justificative si a declaratiilor lunare privind contributiile de asigurari sociale si de sanatate;
-urmarirea si intocmirea de avansuri spre decontare;
-intocmirea statului de salarii;
-intocmirea balantei si a notelor contabile;
-Arhivarea lunara a documentelor intocmite; evidenata documentatiei necesare a activitatii biroului, privind salarizarea, asigurarile sociale, fluctuatia de personal, angajari, promovari, transferuri, plecari din societate
- Efectuarea inventarierii generale a patrimoniului la inceputul activitatii, cel putin odata pe an, pe parcursul funcionarii sale, in orice situatii prevazute pe lege;
- Participa la bilantul contabil, declaratii, analiza economico-financiara.

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL:
-absolvent de studii economice
- minim 2 ani experienta in domeniul contabil
-cunostinte solide de contabilitate si salarizarii
- cunostinte de legislatie de specialitate
- abilitatea de a gestiona sarcine multiple si de a respecta temene limita stricte
- abilitati de organizare si capacitae de concentrare
- cunostiinte operare PC nivel avansat (Windows, Word, Excel)
- cunoasterea  utilizarii unui program de contabilitate constituie un avantaj
- seriozitate, constinciozitate si corectitudine
- capacitate de analiza si sinteza
- abilitati de comunicare, receptivitate
- gandirea analitica
- placere in lucru cu cifrele, aptitudini de calcul
- spirit de initiativa
- placere in lucru in echipa

Oferta (bonusuri, beneficii)

BONURI DE MASA