Click aici »

Economist

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
10-01-2019
Data actualizare
28-01-2020

Descrierea postului

Evidenta contabila sub supravegherea unui expert contabil:

- Inregistrarea operatiunilor contabile in programul de contabilitate (achizitii, vanzari, deconturi, banca, mijloace fixe); Programele folosite vor fi D-Soft , Revisal (experienta in ele constituie avantaj, dar nu este criteriu eliminatoriu), se ofera training in toate-- dar trebuie sa stiti planul de conturi si ce inseamna debit/credit;
Comunicarea cu clientii telefonic si pe e-mail;
- Arhivarea documentele financiar-contabile;
- Diverse operatii de secretariat si registratura in legatura cu ANAF si clientii;
- Nu se fac deplasari la Anaf / ITM sau clienti decat in cazuri foarte rare si daca lipsim noi din localitate;

Cerinte

Candidatul ideal

- absolvent ASE / curs contabilitate

- Cunostinte minime de fiscalitate: impozit pe microintreprindere / profit, TVA: cote in vigoare, plafoane

- Cunoasterea planului de conturi

- Cunostiinte PC

Constituie avantaj- experienta in utilizarea programelor de contabilitate (avantaj D-soft)

- Abilitati de comunicare si organizare
- Atitudine pro-activa si Dorinta de a invata
- Capacitatea de a respecta termenele limita
- Lucru individual si in echipa
- Disponibil pentru program FULL TIME fara a se lucra in weekend

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Training in programele de contabilitate si revisal;
- Conditii de munca optime;
- Posibilitate de a acumula experienta precum si posibilitatea de instruire continua (atat in interiorul firmei cat si prin participarea la cursuri autorizate).