Click aici »

Economist salarizare

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
27-12-2016
Data actualizare
07-11-2018
Confidential
Trimite CV

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 1 intrebari.

Descrierea postului

- Intocmirea contractelor de munca si inregistrarea lor la ITM prin intermediul aplicatiei REVISAL;
- Prelucrarea pontajelor;
- Operarea documentelor de concedii de odihna, concedii medicale, retineri,prime, pensii alimentare;
- Calcularea avansului si a lichidarii, avansului la concediile de odihna
- Intocmirea situatiilor privind platile catre bugetul de stat, salariati si terti si trimiterea acestor catre departamentul de contabilitate;
- Intocmirea statelor de salarii si a declaratiilor 112, 600 si 205;
- Operarea modificarilor contractului individual de munca in aplicatia REVISAL;
- Intocmirea OP-urilor catre bugetul de stat.

Cerinte

- Experienta minim 2 ani in calculul drepturilor salariale (avantaj: experienta in firma de contabilitate);
- Studii medii/superioare, profil economic;
- Foarte bune cunostinte privind sistemul de salarizare si legislatia in domeniul salarizarii si a resurselor umane;
- Bune cunostinte de Microsoft Office si CIEL SALARII, SAGA;
- Atentie distributiva, capacitate de concentrare, persoana riguroasa, ordonata, adaptabila, comunicativa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu motivant;
- tichete masa;
- asigurare medicala;
- decontare cheltuieli transport.

Trimite CV