Click aici »

Economist junior

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
26-08-2016
Data actualizare
26-08-2016

Descrierea postului

Inregistrarea documentelor contabile primare : ( intrari - iesiri , casa, banca) pentru diverse societati comerciale, cu diverse obiecte de activitate. in softul de contabilitate
-Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar contabile
-Urmarirea rulajelor si a soldurilor clientilor, furnizorilor , caselor si bancilor
-Intocmirea declaratiilor lunare si transmiterea on-line a acestora
-Mentinerea relatiei cu clientii alocati prin intermediul telefonului/faxului/e-mailului sau direct in cadrul unor intrevederi
-Deplasarea la diverse institutii sau la sediul clientilor - daca este cazul
-Efectuarea de rapoarte la solicitarea clientilor
-Verificarea si inregistrarea pontajelor primite;
-Realizarea calculului salarial , in conformitate cu legislatia in vigoare

Cerinte

Cunostinte Ciel - V7 / CIEL SALARII
- Cunostinte medii engleza
- Experienta WORD/EXCEL

Oferta (bonusuri, beneficii)

Bonuri de masa
Asigurare medicala
Decontare transport