Click aici »

Economist in comert

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
20-08-2010
Data actualizare
20-08-2010

Descrierea postului

- Activitatea se desfasoara in cadrul departamentului comercial;
- Verifica corectitudinea facturilor primite de la furnizori, le vizeaza si le inainteaza compartimentului financiar pentru efectuarea platilor;
-Intocmeste lunar situatia informativa a stocurilor;
-Realizeaza diferite rapoarte solicitate pe baza informatiilor pe care le introduce in baza de date;
-Contacteaza posibilii furnizori, precum si beneficiarii de produse, oderindu-le informatii de principiu cu privire la activitatea societatii;
- Urmareste in timp incasarea contravalorii marfurilor livrate la beneficiari;
-Urmareste intocmirea documentelor de insotire a marfii prevazute de legislatie cu privire la livrarile efectuate de societate catre beneficiari.

Cerinte

- Obligatoriu absolvent studii superioare economice;
- Obligatoriu nivel foarte bun de operare calculator: word, excel, navigare internet;
- Cunoasterea unei limbi straine - nivel conversational;
- Persoana organizata;
- Experienta pe un post similar constituie avantaj.