Click aici »

Economist in comert

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica, Comert, Finante/Contabilitate
Data introducerii
22-07-2008
Data actualizare
22-07-2008

Descrierea postului

- Activitatea se desfasoara in cadrul departamentului comercial;
- Contacteaza posibilii furnizori, precum si beneficiarii de produse, oderindu-le informatii de principiu cu privire la activitatea societatii;
- Incheie contracte cu furnizorii,precum si cu beneficiarii;
- Verifica corectitudinea facturilor primite de la furnizori, le vizeaza si le inainteaza compartimentului financiar pentru efectuarea platilor;
- Urmareste in timp incasarea contravalorii marfurilor livrate la beneficiari;
- Rezolva litigiile contractuale cu privire la cantitatea si calitatea marfurilor, in limita competentei acordate de directorul comercial;
- Intocmeste lunar situatia informativa a stocurilor;
- Intocmeste documentatia pentru obtinerea licentelor de export, precum si documentatia care insoteste marfa la export;
- Raspunde de executarea contractelor economice de livrare pe fiecare beneficiar extern.

Cerinte

- Obligatoriu absolvent studii superioare economice (comert,marketing,management/administrarea afacerilor, relatii economice internationale-avantaj ASE);
- Operare calculator (word, excel, navigare internet foarte bine);
- Limba engleza : avansat (citit,vorbit,scris);
- Limba germana constituie un avantaj;
- Persoana organizata;
- Experienta anterioara nu este obligatorie.

Trimiteti CV insotit de fotografie!

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu motivant, bonuri de masa, acces la teren tenis de camp;
- Mediu de lucru tanar, proactiv, ambitios.