Click aici »

Economist contabilitate - salarii

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
500 EUR
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Resurse umane, Finante/Contabilitate
Data introducerii
26-07-2019
Data actualizare
26-07-2019
Confidential
expirat

Descrierea postului

Responsabilitati:
Inregistrarea documentelor de contabilitate primara (NIR-uri, deconturi de cheltuieli, dispozitii de plata / incasare, registru de casa, facturi, chitante)
Inregistrarea documentelor contabile conform normelor in vigoare: achizitii, vanzari, banca, trezorerie, mijloace fixe
Calcul salarii , concedii medicale si tinerea contabilitatii salariilor , declaratia 112;
-Efectuarea tuturor verificarilor, inchiderea lunii si intocmirea balantei de verificare lunare
Intocmirea registrelor si jurnalelor obligatorii (Registru Jurnal, Registru Inventar, Jurnal de cumparari, Jurnal de vanzari)
Intocmirea si transmiterea declaratiilor fiscale
Intocmirea si transmiterea ordinelor de plata / foilor de varsamant clientilor societatii cu obligatiile de plata ale acestora catre institutiile de stat
Intocmirea bilantului contabil
Intocmirea documentatiei aferente procedurii de inventariere anuala
Acordarea asistentei si consultantei financiare si fiscale clientilor societatii
Alte sarcini conexe domeniului de activitate

Cerinte

Cerinte:
Absolvent studii superioare economice-contabilitate
Cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook)
Cunoasterea programului DANTE sau SAGA , NAVISION constituie un avantaj
Experienta in domeniul financiar-contabil reprezinta un avantaj
-Experienta in calcul salarii , concedii medicale,etc;
-Limba engleza /germana

Candidatul ideal:
Persoana activa, responsabila si orientata spre rezultate ,care doreste sa avanseze
Persoana discreta si de incredere
Persoana ambitioasa si motivata sa se dezvolte din punct de vedere profesional
Persoana care se adapteaza usor la schimbarile legislative din domeniu
Persoana placuta, care poate consolida relatii de colaborare cu clientii societatii

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
Salariu corespunzator cu realizarile obtinute si calificarea
Oportunitatea dezvoltarii porfesionale in domeniul financiar-contabil
Atmosfera de lucru  si mediu de lucru prietenos