Click aici »

Economist contabil

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
31-01-2011
Data actualizare
31-01-2011

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 3 intrebari.
Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in domeniul Finante/Contabilitate
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Economist - cu atributii de contabil sef

- inregistrarea cronologica si sistematica a documentelor primare
- prelucrarea si pastrarea informatiilor cu privire la mentinerea corecta si la zi a inregistrarilor in contabilitate referitor la: contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
- raspunde de respectarea planului de conturi, modelelor registrelor si formularelor comune privind activitatea contabila si a normelor metodologice emise de Ministerul Finantelor, privind intocmirea si utilizarea acestora
- pregatirea platilor
- elaborarea balan?ei de verificare lunar?,
- verificarea registrului jurnal, registrului inventar, jurnalelor de TVA si fise de cont
- intocmirea ?i depunerea declara?iilor privind taxele ?i impozitele,
-reprezentarea in fata organelor de control financiar.

Cerinte

Studii economice, bune cunostinte operare PC, programe contabilitate, experienta minim 3 ani.