Click aici »

Economist contabil

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
10-07-2019
Data actualizare
10-07-2019

Descrierea postului

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau, companie de Contabilitate, Consultanta Fiscala si Audit cu istorie impresionanta de 25 de ani de activitate consistenta, care a derulat contracte relevante cu clienti institutionali si privati.

Compania desfasoara o gama larga de servicii specifice precum servicii complete de contabilitate, audit financiar si consultanta fiscala, (membru acreditat CECAR si CAFR). O categorie distincta de servicii este ce de consultanta in managementul si implementarea proiectelor finantate din instrumente structurale ale Uniunii Europene.

Respectul acordat clientilor si calitatea ireprosabila a serviciilor oferite, alaturi de o buna intelegere a realitatilor din tara plus o echipa de profesionisti de top si un mediu de lucru unde se poate creste profesional reprezinta ancorele de succes ale companiei. Clientii provind din mai toate sectoarele de activitate si sunt clienti importanti si stabili care apreciaza serviciile primite, compania avand o lunga istorie cu fiecare.

Cautam 1 Economist Contabil pentru biroul din Bucuresti.

Scopul principal al postului este sa inregistreze operatiunile financiar - contabile si sa intocmeasca rapoarte financiar - contabile.

Concret, iata cateva exemple de responsabilitati:

- Organizare contabilitate statutara (inregistrarea cronologica in Registrele  Contabile si Jurnalele Contabile a documentelor contabile justificative, coreland legislatia fiscala cu tratamentele contabile aplicabile)
- Intocmire Rapoarte si Informari specifice, periodice, catre clienti
- Asistenta contabila acordata clientilor (rapoarte de analiza , revizuire de conturi, etc.)
- Participarea alaturi de membrii echipei la misiuni de revizuire a unor situatii contabile si raportari financiare, parte a unor contracte de consultanta
- Alte servicii operationale legate de contabilitate

Cerinte

Educatie
- Studii superioare finalizate de specialitate
- Limba Engleza (nivel B1-B2, comunicare scrisa)

Experienta
- In pozitii similare: preferabil 2 - 5 ani
- Cunoastere buna a programelor specifice: de exemplu Saga, Excel
- Bune cunostinte ale legislatiei contabile nationale

Personalitate
- Pasiune pentru cifre
- Perseverenta
- Atentie la detalii
- Time management
- Initiativa si proactivitate
- Autonomie si independenta in lucrul cu clientii
- Corectitudine
- Bune abilitati de comunicare

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Colegi deschisi la minte si entuziasti, un mediu de lucru prietenos
- Desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca
- Simti ca esti parte dintr-o echipa cu profesionisti de top
- Locatie centrala, usor accesibila
- Se asigura suport de specialitate la locul de munca
- Bonuri de masa
- Decont transport in Bucuresti
- Traininguri, dezvoltare profesionala
- Pachet salarial competitiv

Companie in plina dezvoltare, oportunitati de cariera!

Trimite CV