Click aici »

Economist contabil

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
10-05-2017
Data actualizare
10-05-2017

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 3 intrebari.

Descrierea postului

Contract pe perioada determinata pentru inlocuirea unei colege aflate in concediu crestere copil pana la varsta de 2 ani.

Contabilitate statutara: cheltuieli si venituri, active fixe, actiuni,  trezorerie, imprumuturi;
Efectuarea zilnica a contabilitatii (situatii bancare, facturi, rapoarte de cheltuieli de personal);
Proceduri de inchidere de la sfarsitul lunii (de exemplu, amortizarea activelor fixe, cheltuielile angajate si veniturile etc.);
Asigurarea evidentei cheltuielilor pe diferite centre de cost (productie, administratie, vanzari);
Procesarea platilor on-line si a tranzactiilor cu numerar mic;
Executarea rapoartelor zilnice / lunare : cheltuieli, creante si datorii, statistici de performanta a clientilor, prezentari de costuri;

Cerinte

Studii superioare economice, specializare Finante - Contabilitate;
Experienta minim 2 ani in contabilitate;
Cunostinte engleza nivel mediu;
Cunostinte Excel nivel mediu/avansat;
Cunoasterea Dynamics MS-Axapta constituie un plus;
Persoana entuziasta, auto-motivata;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv;
Tichete de masa;
Transport decontat;
Mediu de lucru competitiv in cadrul unei societati multinationale.