Click aici »

Economist-Contabil Jr.

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
18-10-2019
Data actualizare
18-10-2019

Descrierea postului

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau unul dintre cei mai importanti jucatori regionali pe piata specializata a serviciilor de telecomunicatii (voice exchange/voice carrier), cu o istorie de peste 15 ani.

Compania ofera solutii tehnologice de cea mai inalta calitate: folosind o infrastructura TDM si retele VoIP, compania acceseaza 23 de destinatii directe in 9 tari insa dispunde de o retea extinsa cu peste 200 de interconexiuni internationale si preturi competitive pentru toate destinatiile globale importante. Clientii sai sunt cei mai mari operatori de voce din lume, alaturi de mari clienti corporativi. Misiunea companiei: comunicare fara limite prin conexiuni simple si directe, fara bariere.

Fiind companie tehnologica, una dintre caracteristicile specifice companiei este Inovatia: compania este mereu cu un pas inainte si pregatita pentru orice provocare datorita unei echipe de specialisti de top. Clientul nostru ofera o gama completa de servicii de interconectare voce en-gros, concentrandu-se in principal pe destinatii din Europa Centrala si de Est, Africa si Orientul Mijlociu. Datorita insa tehnologiei TDM si VoIP si relatiilor dezvoltate cu principalii operatori de gros la nivel mondial, practic orice destinatie devine accesibila, asigurandu-se cele mai inalte standarde de calitate din domeniu (ASR, ACD, NER si MOS).

Serviciile specializate oferite de companie sunt intelese cu precadere de specialisti dar activitatea companiei este vizibila in viata de zi cu zi a milioane de oameni, clientul nostru facand posibile peste 20.000 de apeluri telefonice pe secunda si costuri de comunicare substantial mai mici.

Compania se afla in plina expansiune si se pregateste pentru viitor recrutand o serie de pozitii.

Descrierea Jobului
Cautam Economist-Contabil Jr. pentru biroul din Bucuresti. Scopul principal al postului este sa ajute la intocmirea/verificarea balentei si a diverselor rapoarte fiananciar-contabile interne.

Concret, iata cateva exemple de responsabilitati:

Contribuie la realizarea documentelor de raportare financiara interne - trebuie sa cunoasca planul de conturi

Ajuta la intocmire de diverse Rapoarte si Informari interne specifice (venituri si cheltuielI) privind situatia financiara a firme (contabilitatea statutara este externalizata)

Ajuta la calcularea provizioanelor pe diversi clienti

Realizeaza situatii interne privind multiple valute si rate de schimb

Prelucreaza diverse documente financiare, asiugura introducerea de date in sistemele companiei

Realizeaza prezentari in Excel/PPT cu diverse statistici si situatii financiare specifice

Contribuie alaturi de echipa la realizarea/verificarea balantei si a raportarilor interne associate

Alte activitati operationale legate de contabilitate

Cerinte

Candidatul Ideal
Educatie si experienta

Studii medii sau studii superioare economice
Experienta in pozitii similare: preferabil 1 - 2 ani
Alte cerinte

Limba Engleza (mediu)
Cunoastere buna Office (Excel, Word, PPT)
Cunostinte de baza privind legislatia contabila nationala
Experienta si (buna) cunoastere privind planurile de conturi
Personalitate

Persoana proactiva, hands-on care are capacitatea de a lucra intr-un mediu dinamic
Jucator de echipa, atitudine pozitiva, deschis la idei
Autonomie si initiativa impreuna cu disciplina de a actiona nesupervizat pentru a obtine rezultate
Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate, creativitate, inteligenta analitica

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta
Companie reputata, unul dintre liderii de piata din Romania pe segmentul sau

Colegi deschisi la minte si entuziasti, un mediu de lucru prietenos, atmosfera de familie. Echipa tanara si energica, colegi cu abilitati de top

Desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca

Locatie centrala, accesibila (metrou 3 min), bine conectata la mijloace de transport

Decontare metrou/transport public sau bonuri de benzina

Abonament servicii medicale

Program flexibil (posibilitatea de a munci de acasa), vineri zi scurta

Vacante extinse (de Craciun si Paste compania este in vacanta)

Pachet salarial competitiv

Sistem de bonusare lunara a performantelor pentru fiecare angajat, conectat la rezultatele companiei

Companie de top, cu traditie, clienti importanti, proiecte unice la care altii doar viseaza!

Trimite CV