Click aici »

DTP, Grafician, ArtDesigner

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Productie, Publicitate/PR
Data introducerii
30-03-2011
Data actualizare
30-03-2011

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 1 intrebari.

Descrierea postului

-Elaborare si implementare a conceptelor creative, elemente de design publicitar, prelucrare grafica ( scanare, vectorizare, prelucrare imagini, editare), dtp si pregatire de tipar.

-Logo design, corporate id
creatie logo si transpunere logo pe materiale de reprezentare(carti vizita, foi antet, plicuri personalizate, mape, pliante).

-Grafica materiale publicitare machete de presa, advertoriale, ad-uri, grafica standuri expozitionale, grafica etichete si ambalaje, materiale de prezentare: cataloage, brosuri, pliante, mape, flyere.

Cerinte

- experienta de minim 2 ani in agentie de publicitate;
- studii de specialitate ( Fac Arte, cursuri de designer) constituie avantaj;
- portofoliu propriu de lucrari, participari concursuri ;
- programe calculator: Adobe Photoshop, Ilustrator, Corel Draw 13;
- constituie avantaj cunoasterea programelor 3D si webdesign;
- cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj;
- capabil pt deadline-uri limita;
- comunicativ, deschis si sociabil;
- creativ, organizat, disciplinat.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-mediu de lucru placut;
-posibilitatea dezvoltarii carierei;
-salariu fix motivant.