Click aici »

Doctor medicina sportiva

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Sanatate
Data introducerii
11-02-2019
Data actualizare
11-02-2019

Descrierea postului

Timisoara
Clinica privata

Centru de medicina capului

Contractual cu casa de sanatate
Program: Luni-Vineri

Cerinte

Consultatii de specialitate si diagnosticare a pacientilor;
Prescrierea tratamentelor, intocmirea retetelor si identificarea necesitatii de spitalizare;
Intocmirea formularelor de internare pentru pacientii care necesita masuri speciale de ingrijire;
Monitorizarea permanenta a pacientilor, supervizarea administrarii tratamentelor prescrise;
Completarea si actualizarea permanenta a fisei de observatie privind starea de sanatate a pacientilor;
Informarea pacientilor despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
Informarea continua privind cele mai noi si eficiente metode de diagnostic si tratament din domeniu;
Participarea la rapoartele de garda, la sedinte, consfatuiri sau congrese de specialitate;
Raspunde pentru corectitudinea diagnosticului si pentru calitatea tratamentului prescris;
Este responsabil pentru calitatea serviciilor medicale oferite pacientilor.
Respecta confidentialitatea informatiilor de la locul de munca in ceea ce priveste: pacientii, salariile etc;
Reactualizarea permanenta a cunostintelor profesionale prin studiu individual si educatie medicala continua;
Respecta codul de etica al medicului;
Respecta si apara drepturile pacientului;
Respecta regulamentul de ordine interioara.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediul de desfasurare a activitatii profesional.