Click aici »

Dispecer Transport - Chitila, Ilfov

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Alt Oras, Bucuresti, Ilfov Alt Oras Bucuresti Ilfov
Domeniile ofertei
Transport/Distributie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
06-03-2017
Data actualizare
06-03-2017

Descrierea postului

Pentru clientul sau, o companie multinationala din domeniul logistic, leoHR recruteaza: Dispecer Transport - Chitila, Ilfov

Responsabilitati:

    Responsabil de organizarea eficienta a activitatii de transport, respectand cerintele companiei si cerintele legale;
    Responsabil de verificarea cursei de plecare si sosire conform normelor interne;
    Responsabil de asigurarea livrarilor la ora planificata;
    Urmareste in timp real respectarea orelor de descarcare, pozitia pe ruta, incidentele semnalate de sistemul GPS;
    Responsabil de atingerea targetului (consum, km planificati);
    Optimizeaza planul de livrari;
    Tine evidenta autorizatiilor specific;
    Monitorizeaza, emite si transmite rapoarte periodice cu privire la activitatea departamentului Transporturi.

Cerinte

Experienta de minim 1 an in activitatea de dispecerat in domeniul transporturilor;
Reprezinta un avantaj experienta in domeniul administrativ- logistic;
Cunostinte temeinice de legislatie transport;
Cunoasterea pachetului Microsoft Office, sisteme ERP;
Limba engleza - nivel mediu;
Permis de conducere;
Atitudine orientata spre rezolvarea problemelor;
Aptitudini de comunicare, planificare si negociere;
Disponibilitate de a lucra pe 3 schimburi.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oportunitatea de dezvoltare alaturi de o echipa de profesionisti.