Dispecer firma de transport international de marfa cu experienta

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Vanzari, Transport/Distributie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
28-02-2018
Data actualizare
28-02-2018
Confidential
expirat

Descrierea postului

- Cunoasterea si respectarea prevederilor legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
- Pastrarea evidentei activitatii de transport;
- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor;
- Comunicarea detaliilor in ceea ce priveste incarcarea/descarcarea;
- Ghidarea si urmarirea masinilor: incarcarea/ descarcarea;
- Verificarea activitatii soferilor;
- Informarea/contactarea clientilor in legatura cu transportul;
- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat;
- Asigurarea fluxului informational de la si catre soferi;
- Planificarea, organizarea si coordonarea activitatii zilnice de transport, prin preluarea si urmarirea executarii comenzilor.

Descrierea companiei

Domeniu de activitate al firme il reprezinta prestarea serviciilor internationale de transport pentru majoritatea tipurilor de marfa. Obiectivul firmei este de a oferi clientilor intotdeauna calea cea mai scurta si rapida spre punctul de destinatie.

Cerinte

- Experienta pe un post similar de minim 12 luni domeniul transportului rutier international;
- Cunostinte specifice pietei transporturilor si a legislatiei;
- Limba engleza nivel avansat obligatoriu - scris si vorbit;
- Dinamism si atitudine proactiva;
- Persoana organizata, ordonata, atenta la detalii, responsabila;
- Capacitate de a lucra in conditii de stres;
- Fire analitica si abilitati de comunicare;
- Cunostinte operare PC la nivel avansat Word, Excel, e-mail, internet).

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Procent din profit