Click aici »

Director vanzari

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Arad Arad
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
10-02-2013
Data actualizare
22-09-2020

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in domeniul Comert
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Organizeaza echipa de vanzari si repartizeaza sarcinile membrilor acesteia, identifica si analizeaza riscurile, Stabileste metodele de control , Implicare in dezvoltarea planului de vanzari si a bugetului alocat .
Monitorizeaza derularea vanzarilor in concordanta cu planul intocmit, incadrarea in termene si in targetul de vanzari alocat .
Evalueaza rezultatele echipei.
Raportarea periodica catre superior in ceea ce priveste stadiul realizarii targetului de vanzari propus.
Relationeaza cu departamentele din cadrul companiei care ii asigura si il ajuta la finalizarea vanzarilor.

Cerinte

Experienta in coordonarea unei echipe de vanzari
Cunostinte de dezvoltare a vanzarilor
Experienta tehnica in domeniul medical reprezinta un avantaj
Studii superioare economice
Adaptabilitate si flexibilitate
Foarte bun organizator
Capacitate de luare a deciziilor
Putere de concentrare si rezistenta la stres
Cunostinte de limba engleza si/sau germana.
Cunostinte bune de operare in MS Office (Word si Excel)
Bune abilitati de comunicare si interrelationare

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial + bonus
Posibilitate de dezvoltare profesionala