Click aici »

Director Vanzari

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
18-02-2009
Data actualizare
18-02-2009

Descrierea postului

- Organizeaza, coordoneaza si verifica functionarea sistemului de vanzari si de distributie al societatii la nivel national;
- Cunoasterea si experienta solida in lucrul cu conturile Metro, Real, Cora, Artima,Kaufland, Selgros, Auchan,Carrefour reprezinta un avantaj major in vederea selectionarii candidatului cel mai potrivit acestui post;
- Concepe si urmareste aplicarea strategiilor de vanzari la nivel national;
- Elaboreaza si propune spre aprobare planuri de dezvoltare a afacerii;
- Coordoneaza echipa de vanzari;
- Analizeaza concurenta;

Cerinte

- Studii superioare finalizate(profilul economic- comercial constituie un avantaj) ;
- Experienta in managementul vanzarilor de minim 2 ani;
- Cunostinte foarte bune operare PC - pachet MS Office;
- Limba engleza - obligatoriu nivel avansat - scris, citit si vorbit;
- Capacitate de planificare, organizare, coordonare, motivare si evaluare;
- Orientare puternica spre rezultate; capacitate de incadrare in termene;
- permis auto cat. B;
- Cunoasterea pietei specifice - constituie un avantaj;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Discutabila in cadrul interviului.