Click aici »

Director vanzari

Liceu, Scoala postliceala, Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
25-07-2017
Data actualizare
25-07-2017

Descrierea postului

Candidat ideal
- Experienta profesionala in domeniul vanzarilor si in coordonarea echipelor de vanzari;
- Abilitati de lider, spirit de echipa si orientare spre rezultat;
- Capacitate de prioritizare si buna gestionare a timpului;
- Capacitate de sinteza si analiza;
- Limba engleza la nivel conversational;
- Abilitati de comunicare, convingere, negociere si relationare;
- Abilitatea de a se impune in fata echipei/clientilor prin cunostinte;
- Disponibilitate la deplasari in interes de serviciu (20-30% din timp);
- Studii superioare, de preferat economice insa nu obligatoriu;
- Carnet de conducere categoria B.

Cerinte

Responsabilitati
- Planificarea, supervizarea, organizarea si dezvoltarea continua a activitatilor echipei din subordine in vederea atingerii obiectivelor;
- Monitorizeaza si sustine activitatea subordonatilor din aria de responsabilitate;
- Cresterea abilitatii subordonatilor, a pregatirii lor astfel incat rezultatele sa se reflecte in cresterea vanzarilor;
- Identifica, analizeaza si initiaza masuri concrete si planuri de actiune cu privire la cresterea intensiva a vanzarilor;
- Stabileste obiective saptamanale si lunare;
- Realizeaza analiza economico-financiara a clientilor atunci cand este cazul;
- Prospectarea pietei si descoperirea unor noi zone cu potential;
- Pastreaza armonia in cadrul echipei.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa unita si stabila;
- Instrumente de lucru necesare (telefon, laptop, masina de serviciu);
- Pachet salarial atractiv.