Director vanzari Waincris zona Moldova, Dobrogea si Bucuresti

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
13-03-2014
Data actualizare
13-03-2014

Descrierea postului

Responsabilitati:
- Intretine si dezvolta relatii de afaceri cu clientii existenti si participa la identificarea celor potentiali
- Managementul portofoliului de clienti si valorificarea maxima a oportunitatilor pietei alocate
- Dezvolta relatii eficiente cu partenerii de business interni
- Efectuarea vizitelor periodice la clientii strategici
- Oferirea de consultanta tehnica si comerciala clientilor companiei
- Urmareste activitatea de incasare, identifica clientii cu probleme de plata, limiteaza livrarile de marfa/servicii catre acestia, propune conditiile de plata, plafoane de creditare, termene de plata, discounturi, intelegeri speciale
- Implementeaza si participa la stabilirea strategiei de vanzari la nivelul firmei
- Elaboreaza si urmareste realizarea planului de vanzari si profit
- Obtinerea de rezultate in ceea ce priveste cresterea vanzarilor pe toate canalele de vanzari
- Responsabilitate directa privind atingerea obiectivelor de vanzari stabilite
- Analizeaza tendintele pietei si propune Directorului General obiective de vanzari si profit;
- Propune Directorului General politica de preturi si asigura aplicarea acesteia;
- Urmareste acoperirea nationala cu o retea de distributie eficienta;
- Prezinta rapoarte finale privind justificarea activitatii lunii incheiate, cum ar fi: situatia vanzarilor, situatia costurilor, etc.
-Emite rapoarte zilnice, saptamanale, lunare/anuale catre directorul general.

Cerinte

Cerinte:
- Studii superioare - absolvent in domeniul tehnic, de preferat in domeniul instalatiilor
-Buna cunoastere a pietei de constructii si instalatii
- Experienta minim 3 ani in vanzari
- Cunostine despre tehnici de vanzare direct? si indirecta
- Cunostinte despre tehnici de negociere
- Cunostinte limba engleza
- Cunostinte operare MS Office
- Abilitati de comunicare, negociere, atitudine proactiva, flexibilitate
- Capacitate de organizare si coordonare
- Orientare catre rezultate
- Permis de conducere categ. B si disponibilitate la deplasare in teritoriu

Oferta (bonusuri, beneficii)

- masina de serviciu
- laptop
- telefon
- pachet salarial atractiv + bonusuri in functie de realizari