Click aici »

Director vanzari-retea magazine

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
27-08-2010
Data actualizare
27-08-2010

Descrierea postului

-organizeaza si supervizeaza activitatea in cadrul magazinelor;
-monitorizeaza stocurile si verifica aprovizionarea constanta cu produse;
-coordoneaza si motiveaza echipa in vederea atingerii targetului de vanzari lunar;
-visual marchandising-ul magazinului si al vitrinei, pastrarea standardelor de imagine si calitate conform normelor impuse de catre brand;
-participarea la realizarea inventarelor;
-conduce, coordoneaza, organizeaza si controleaza intreaga activitate din cadrul retelei de magazine, cu scopul de a atinge si depasi obiectivele de vanzari, indicatorii de performanta si profitul;
-propune masuri de optimizare a profitabilitatii retelei de magazine;
-intocmeste rapoarte de vanzari;
-reprezinta reteaua de magazine in relatia cu tertii;
-analizeaza competitia din aria de acoperire;
-verifica gestiunile si tinerea la zi a documentelor referitoare la vanzari;
-semneaza si se asigura de remedierea tuturor neregulilor constatate in legatura cu magazinele.

Cerinte

-studii medii;
-abilitati de comunicare, organizare, spirit de echipa, flexibilitate;
-orientare catre client, initiativa, implicare;
-orientare catre rezultate;
-experienta pe un post similar de minim 1-2 ani;
-experienta in alimentatie publica constituie un avantaj;
-permis de conducere.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-se discuta la interviu.