Click aici »

Director vanzari IKA

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bacau Bacau
Domeniile ofertei
Altele, Vanzari
Data introducerii
19-11-2010
Data actualizare
19-11-2010

Descrierea postului

Obiectivul postului:
Lucreaza sub supervizarea National KA Manager, contribuind la dezvoltarea si maximizarea profitabilitatii.

Responsabilitati:
- Dezvolta si implementeaza strategia de vanzari, reprezinta interesele companiei in relatiile comerciale;
- Identifica factori care pot afecta realizarea planului si propune cai de optimizare;
- Anticipeaza problemele, le identific? pe cele aparute, raporteaza si le solutioneaz? impreuna cu superiorul direct;
- Asigura managementul proceselor operationale din zona sa de responsabilitate in asa fel incat vanzarile si distributia sa functioneze la parametrii maximi;
- Monitorizeaza comenzile, stocurile, prezenta la raft a produselor, activitatea merchandiserilor si situatia promotiilor in derulare sau viitoare;
- Este direct implicat in eficientizarea activit?tii si cresterea profitului, controland si optimizand costurile in aria sa de responsabilitate;
- Implementeaza si imbunatateste sistemul de KPI, oferind analize periodice de vanzari si profitabiliate pe linie de business / canal / client / produs;
- Respecta si face tot posibilul sa atinga indicatorii de performanta in functie de care va fi evaluata activitatea si competenta sa profesionala (indicatori ce vor fi cuprinsi ulterior in fisa de evaluare).

Cerinte

- Experienta pe o pozitie similara in FMCG de minim 5 ani;
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Abilitati de raportare, analiza si sinteza, interpretare a cifrelor;
- Absolvent de studii superioare;
- Cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point) ? nivel avansat.
- Persoana orientata spre rezultate, cu etica solida bazata pe onestitate si integritate.