Click aici »

Director productie

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Industrie
Data introducerii
30-05-2017
Data actualizare
30-05-2017

Descrierea postului

Jobdistrict recruteaza DIRECTOR PRODUCTIE pentru partenerul sau din Galati, o importanta societate cu  o bogata traditie si experienta in producerea de echipamente din industria navala si metalurgica.

Coordoneaza, controleaza si raspunde de intreaga activitate de productie din sectiile subordonate;
- Asigura corelatia intre termenele de executie si de pregatire tehnica a productiei in vederea respectarii termenelor de livrare prevazute in contractele perfectate de societate;
- Coordoneaza activitatea de cooperare dintre sectiile de productie, analizeaza periodic stadiul fabricatiei principalelelor produse;
- Efectueaza controlul preventiv privind consumul de materii prime, materiale, peste normele stabilite;
- Ia masuri si raspunde de reducerea consumurilor specifice, de eliminarea cheltuielilor ineficiente si de cresterea rentabilitatii produselor;
- Raspunde de realizarea produselor de calitate, de livrarea acestora la parametrii prevazuti in normele tehnice, de documentatia tehnica conform prevederilor contractuale;
- Stabileste grafice directoare pentru asimilarea de noi produse, modernizarea si ridicarea nivelului calitativ a celor existente;
- Urmareste asigurarea cu materii prime si materiale, importuri si cooperari precum si S.D.V.- urile necesare in stransa corelare cu ciclurile de fabricatie si termenele contractuale;
- Identifica si ia masurile necesare de micsorare a pretului de cost in vederea cresterii eficientei productiei si maximizarii profitului;
- Ia masuri pentru situatiile neconforme ale caror rezolvare este de competenta sa sau necesita discutarea si aprobarea superiorului ierarhic;
- Verifica si urmareste repartizarea si utilizarea rationala a personalului din sectiile de productie subordonate, luand masuri pentru folosirea judicioasa a acestuia raportat la necesitatile de personal ale societatii;
- Analizeaza incarcarea capacitatilor de productie, dispunand redistribuirea lucrarilor, suplimentarea planului de productie in vederea utilizarii eficiente a capacitatilor de productie;
- Asigura controlul activitatii de productie si de executie a sculelor, dispozitivelor si standurilor de proba necesare produselor din programul de fabricatie si de asimilari;
- Organizeaza orientarea profesionala, selectarea, incadrarea si promovarea personalului potrivit cerintelor fiecarui loc de munca in compartimentele pe care le coordoneaza;
- Raspunde de respectarea cerintelor de calitate pentru toate activitatile din sectoarele pe care le conduce.

Cerinte

- minim 3 ani experienta intr-o functie de conducere similara la o societate producatoare de echipamente din industria, navala, metalurgica, constructoare de masini, chimica, piese de schimb, masini agricole.
- absolvent al Facultatii de Mecanica sau al unei facultati cu profil tehnic;
- cunostinte medii de limba engleza;
- posesor permis conducere, cat. B;
- abilitati pentru lucrul in echipa;
- seriozitate si perseverenta;
- rapiditate in luarea deciziilor, abilitati de negociere, diplomatie, toleranta;
- capacitate de a rezolva problemele, asumarea responsabilitatii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariul de 3800 lei brut;
- tichete de masa in valoare de 12 lei/zi lucratoare;
- prima de vacanta;
- prime cu ocazia sarbatorilor de Craciun si de Paste;
- masina, telefon, laptop.