Click aici »

Director National de Vanzari

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
11-01-2018
Data actualizare
11-01-2018
Confidential
Trimite CV

Descrierea postului

Functia: Director national de vanzari (Cod C.O.R. 112018)
Localitatea: Bucuresti
Departamentul: Vanzari
Tipul functiei: Conducere/Top management

Activitati principale:
1. CONDUCE  SI ORGANIZEAZA  ACTIVITATEA  DEPARTAMENTULUI DE VANZARI
2. ELABOREAZA SI URMARESTE REALIZAREA PLANULUI DE VANZARI SI DE PROFIT
3. URMARESTE REALIZAREA PLANULUI DE MARKETING
4. IDENTIFICA DIRECTII DE DEZVOLTARE SI PROPUNE PROMOVAREA DE PRODUSE ORI DE SOLUTII NOI
5. ASIGURA CALITATEA INALTA A SERVICIILOR DE PRE-VANZARE
6. ANALIZEAZA SI EVALUEAZA PERMANENT PERFORMANTELE SUBORDONATILOR

Foarte important de retinut:

a) Vor fi agreate doar candidaturile care vor raspunde in mod cumulativ cerintelor mentionate in anunt.
b) Candidatii sunt rugati sa trimita C.V. insotit de scrisoare de intentie exclusiv pe adresa de e-mail: dan_ormenisan@sartorom.ro

Cerinte

Studii superioare, exclusiv TEHNICE: TCM, STIINTA MATERIALELOR, ELECTROTEHNICA

Cursuri de pregatire: vanzari, marketing, management, comunicare

Experienta:

IN SPECIALITATE: experienta in vanzari de minim 7 ani
PE POST: experienta pe un post similar de minim 4 ani

CUNOSTINTE NECESARE:

- Tehnici de vanzare directa si indirecta
- Tehnici de negociere
- Canale de informare media
- Management
- Operare PC - MS Office
- Limba engleza la nivel avansat (citit, scris, vorbit)
- Cunoasterea in profunzime a pietei locale
- Cunoasterea generala a mediului de afaceri romanesc
- Tehnici si instrumente financiar-contabile
- Cunoasterea legislatiei din domeniu

APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE:

- Aptitudini generale de invatare
- Abilitati de comunicare
- Abilitati de negociere

CERINTE PENTRU EXERCITARE:

- Inteligenta de nivel superior
- Spirit organizatoric
- Echilibru emotional
- Capacitate de a evalua si de a lua decizii prompte
- Capacitate de a lucra in mod armonios cu oamenii
- Rezistenta mare la stres
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare
- Punctualitate

TRASATURI DE PERSONALITATE:

Spirit practic, incredere in sine, perseverenta, energie, excelente abilitati de comunicare, creativitate, interes pentru informarea, sprijinirea si dezvoltarea altora, leadership, sociabilitate, amabilitate, gandire strategica, tact, spontaneitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Trimite CV