Click aici »

Director General - Hotel

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Management/Consultanta, Turism/Hoteluri
Data introducerii
24-06-2009
Data actualizare
24-06-2009
Confidential
expirat

Descrierea postului

- Propune si ulterior monitorizeaza planificarile strategice pe termen mediu si lung, identificand instrumente si strategii de atingere a obiectivelor propuse;
- Coordoneaza toate activitatile din subordinea sa, inclusiv planificare financiara (bugete, strategii de marketing si obiective financiare), activitatea de vanzare servicii hoteliere, recrutare personal etc.
- Analizeaza si raporteaza periodic si la cerere pentru actionariat activitatea desfasurata pentru a se asigura de continua conformitate, adecvare si eficienta financiara a acesteia
- Controleaza comunicarea interna si externa a organizatiei asigurandu-se de respectarea politicii, obiectivelor, cerintelor si standardelor companiei atat din punct de vedere al satisfactiei clientilor cat si in vederea consolidarii caracterului unitar al echipei din subordine
- Aproba organigrama de functionare, analizeaza si defineste cerintele si criteriile necesare pentru calificarea personalului din subordine si decide modul de rezolvare a eventualelor probleme, conflicte si alte aspecte ce pot aparea in activitatea de zi cu zi;
- Supravegheaza si analizeaza periodic modul in care se desfasoara activitatile curente (atat serviciile oferite ? cazare, catering si organizare evenimente cat si departamentale: promovare, financiar-contabilitate, recrutare / training, planificare, intretinere/aprovizionare, inspectii/respectarea legislatiei in domeniu, etc.) precum si oportunitatile de dezvoltare de noi activitati;
- Organizeaza si sustine sedinte cu managerii de departamente, cu scopul planificarii si monitorizarii evolutiei strategiilor implementate;

Cerinte

- Minim 5 ani experienta intr-o pozitie similara;
- studii superioare, specializarea in domeniu turism/hoteluri constituie un avantaj;
- constituie un avantaj experienta in: analiza si planificare financiara, vanzari servicii turism/hoteliere, functie senioriala de Management;
- atitudine pozitiva, entuziasm, spirit analitic, exigenta, excelente aptitudini de comunicare si inter-personale, profil de leader;
- fluenta in limba engleza (o a II-a limba straina constituie un avantaj)
- foarte bune cunostinte de MS Office (Word, Excel, Powerpoint);

Oferta (bonusuri, beneficii)

Companie privata, cu profil de activitate administrare hoteliera, cauta Director General pentru Hotel:
- pachet salarial atractiv si beneficii specifice postului (autoturism, telefon mobil, laptop);
- bonusuri in functie de performantele si nivelul de atingere a obiectivelor;
- posibilitati de dezvoltare profesionala.