Click aici »

Director financiar

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
29-11-2011
Data actualizare
29-11-2011

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in domeniul Finante/Contabilitate
Nivel minim de studii: Studii postuniversitare

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Sbsolvent studii superioare economice (formarile in specialitate reprezinta un plus)

- experienta de minim 3 ani in domeniu, cuprinzand toate aspectele financiar- contabile
- experinta in activitatea de controlling reprezinta un avantaj;
- cunostinte temenice in ceea ce priveste sistemul financiar-contabil, respectiv a reglementarilor legislative in vigoare
- persoana disciplinata, cu motivare interioara si dorinta de a invata permanent;
- Seriozitate, spirit proactiv;
- Atitudine independenta si pozitiva, orientare puternica catre rezultate;
- Viziune si gandire strategica, capacitate de planificare si organizare,
coordonare, control;
- Gandire logica si structurata, capacitate de analiza si sinteza, capacitate
decizionala, leadership;
- Cunoasterea limbii engleze;
- cunostinte de operare MS Office, SAP.

Cerinte

Responsabil cu dezvoltarea si implementarea unei politici financiare eficiente;

- Elaboreaza rapoarte financiare in conformitate cu reglementarile legale in
vigoare;
- Ofera consultanta financiara Directorului General si echipei manageriale in
scopul atingerii obiecivelor strategice;
- Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea
activitatii financiar-contabile;
- Coordoneaza si supervizeaza departamentul financiar-contabil;
- Efectueaza analize financiar-contabile.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv
notebook
telefon de serviciu.