Click aici »

Director Executiv

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Industrie
Data introducerii
27-07-2015
Data actualizare
27-07-2015

Descrierea postului

Participa la stabilirea strategiei generale, de vanzari si marketing a organizatiei pe termen
mediu si lung
Participa la nivel decizional, la aprobarea proiectelor firmei
Organizeaza activitatea si raspunde de elaborarea deciziilor interne cu privire la activitatile
firmei
Organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza aplicarea strategiei de vanzari si marketing;
Coordoneaza personalul din subordine si realizeaza evaluari periodice ale acestora in functie
de obiectivele stabilite
Cunoaste proiectele firmei si gaseste solutii optime de eficientizare acestora
Prevede si gestioneaza riscurile care pot afecta firma
Gestioneaza impreuna cu directorul economic potentialul tehnologic, financiar si uman al
firmei
Organizeaza participarea la targurile de profil in scopul atragerii potentialilor clienti;
Identifica noi oportunitati ( prin proiecte, initiative) de dezvoltare si profit in acord cu
viziunea organizatiei
Analizeaza si prospecteaza in permanenta evolutia pietei si concurenta
Dezvolta relatii cu partenerii si clientii, avand autoritatea de a negocia si incheia contracte cu
acestia
Identifica si solutioneaza problemele in relatiile cu clientii companiei
Planifica , evalueaza si mijloceste relatia cu partenerii, clientii si angajatii
Raporteaza periodic Directorului General, activitatile desfasurate
Raspunde de atingerea indicatorilor tehnico-economici optimi bunului mers al firmei.
Raspunde de atingerea obiectivelor stabilite de Directorul General
Raspunde de mentinerea unor bune relatii cu toti clientii
Raspunde de coordonarea eficienta a personalului din subordine;
Raspunde de atingerea indicatorilor tehnico-economici optimi bunului mers al firmei;
Respecta prevederile Regulamentului Intern

Cerinte

Experienta de minim 3 ani intr-un post similar, management, vanzari sau marketing
Cunostinte solide in domeniul economic, tehnic si productie
Experienta in domeniul prelucrarii lemnului constituie un avantaj
Initiativa, abilitati de negociere, diplomatie, toleranta
Abilitati excelente de comunicare si interrelationare (persuasiune si prezentare profesionala)
Capacitatea de a organiza activitatile de productie si vanzari
Capacitatea de gestionare a resurselor firmei ( financiare, umane si materiale)
Cunoasterea de limbii engleze, nivel avansat
Cunostinte foarte bune de operare PC: Word, Excel, Power Point, programe de baze de date
Cunostinte privind tendintele in domeniul de activitate al firmei - nivel national si
international
Abilitatea de a gasi noi directii de dezvoltare a firmei
Gandire analitica si capacitate de sinteza
Discernamant si capacitate de a rezolva problemele
Capacitate de previziune si de evaluare obiectiva
Putere de decizie si asumare a responsabilitatii
Capacitatea de adaptare la schimbari si situatii speciale
Capacitate de lucru in conditii de stres, spirit analitic, flexibilitate, abilitati organizatorice,
imaginatie
Personalitate deschisa, dorinta de autoperfectionare

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv
Masina, telefon si laptop de serviciu
Asigurare medicala in sistem privat