Click aici »

Director economic si Director tehnic

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Mangalia Mangalia
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
13-05-2013
Data actualizare
13-05-2013

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 5 ani experienta in unul din domeniile: Finante/Contabilitate, Inginerie
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Directori adjunct economic
Director adjunct tehnic

Cerinte

I. CONDI?II GENERALE DE CANDIDARE:
1. Cetatenia romana si domiciliul stabil in Romania;
2. Studii superioare absolvite cu diploma de licenta;
3.Vechime in specialitatea studiilor necesare exercitarii functiei ? minim 5 ani;
4. Exercitiul deplin al drepturilor civile si politice;
5. Sa nu fi suferit vreo condamnare pentru fapte ce l-ar face incompatibil cu functia pentru care candideaza;
6. Cazier judiciar;
7.Stare de sanatate corespunzatoare functiei care candideaza, atestata pe baza de documente, medicale valabile;
8. Cunostinte de limba engleza ( scris, citit, vorbit);
9.Cunostinte avansate de utilizare a programelor de calculator;
II. CONDITII SPECIFICE DE CANDIDARE:
1. DIRECTOR ADJUNCT ECONOMIC? 1 post
a. Studii superioare ( cu diploma de licenta);
b. O experienta relevanta in consultanta in management sau in activitatea de conducere a unor intreprinderi publice sau societati comerciale cu capital majoritar de stat.
2. DIRECTOR ADJUNCT TEHNIC- 1 post
a. Studii superioare tehnice ( cu diploma de licenta);
b. O experienta relevanta in consultanta in management sau in activitatea de conducere a unor intreprinderi publice, societati comerciale cu capital majoritar de stat sau din sectorul privat cu specific naval.
III. DOCUMENTE NECESARE PENTRU DEPUNEREA CANDIDATURII
Candida?ii depun la registratura S.C. Santierul Naval Mangalia SA, Mangalia, str. Intrarea Portului, nr.1, ntr-un plic inchis, urmatoarele documente:
1. CV ;
2. Cazier judiciar si cazier fiscal;
3. Scrisoare de intentie, care constituie lucrarea (teza), care trebuie sa cuprinda prezentarea succinta a principalelor directii de actiune care vor sta la baza planului de management (max. 5 pagini);
4. Copii dupa acte de studii;
5. Copie act identitate, certificat de casatorie, dupa caz;
6. Copie carnet de munca ?i /sau alte documente doveditoare;
7. Adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare, eliberata cu cel mult 2 luni anterior depunerii candidaturii, de medicul de familie al candidatului sau de unitatile sanitare abilitate;
8. Declaratie de consimtamant, care sa confirme acordul candidatului de a se procesa datele sale personale n scopul procedurii de recrutare si selectie, precum si de se putea verifica informatiile furnizate;
9. Declaratie pe propria raspundere, care sa confirme ca nu a fost destituit dintr-o functie publica sau nu i-a incetat contractul individual de munca prin motive disciplinare in ultimii 5 ani.
Plicul va avea mentionat ?Candidatura pentru functia de Director ________________ al S.C. Santierul Naval Mangalia S.A.?, numele, prenumele si domiciliul candidatului. Pentru relatii suplimentare va stam la dispozitie la numarul de telefon 0241/75.11.32.
IV. ETAPELE DE DESFASURARE A SELECTIEI:
Procedura de evaluare si selectie se realizeaza cu respectarea principiilor nediscriminarii, tratamentului egal si transparentei si cu luarea n considerare a specificului domeniului de activitate al societatii.
NR.
CRT. ETAPE DE DESFASURARE TERMEN
1. Depunerea dosarelor 22.05.2013, ora 16:00
2. Sustinerea tezei/ofertei manageriale si a interviurilor 24.05.2013, ora 11:00
4. Anuntarea rezultatelor 27.05.2013, ora 16:00
Notarea candidatilor se face conform unui regulament elaborat de o comisie de evaluare si selectie numita prin decizia directorului general al societatii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se vor negocia dupa interviu.