Click aici »

Director dezvoltare

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Vanzari, Resurse umane, Banci
Data introducerii
12-02-2018
Data actualizare
12-02-2018

Descrierea postului

Responsabilitati:
- Gaseste directii strategice de dezvoltare a companiei prin dezvoltarea portofoliului de colaboratori, agenti, asistenti in brokeraj de asigurari
-Stabileste obiectivele strategice legate de dezvoltare
- Prospecteaza piata in domeniul asigurarilor
- Recruteaza colaboratori, asistenti in brokeraj pentru companie
-Identifica si evalueaza partenerii de afaceri pentru realizarea obiectivelor strategice. reprezinta compania in relatiile protocolare cu colaboratorii
-Se preocupa de promovarea unei imagini pozitive a companiei, care sustine interesele de dezvoltare pe termen lung, in toate contextele oportune.
- Recruteaza colaboratori pentru societate de broker in judetul cluj si pe marginea acestuia
- Oferteaza colaboratorii din baza de date oferita de broker
-Se preocupa cu realizarea targhetelor atat in recrutare cat si in vanzari

Cerinte

Candidatul ideal
- Studii superioare constituie un avantaj
- Tehnici de recrutare
- Tehnici de negociere
- Cunostinte legislatie aplicabila domeniului de asigurari , intermedierea de asigurari, brokeraj de asigurari
- Capacitate de intelegere si analiza informatii de natura financiara;
- Cunostinte in domeniile-management, asigurari, , finante - reprezinta un avantaj
- Cunostinte operare calculator - MS Office;
- Permis de conducere categoria B;
- Excelente abilitati de comunicare verbal, non-verbal,scris;
- Disponibilitate de deplasari pentru intalniri in Cluj Napoca
- Abilitati de dezvoltare de planificare, coordonare si organizare a timpului, a sarcinilor si locului de munca.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri de performanta
- Dezvoltarea unei cariere de succes
- Acumulare de experienta in domeniul asigurarilor
- Acumulare de experienta in domeniul directoratului si a coordonarii de echipe
- Spatiu de birou frumos,curat in centrul clujului,masa de birou, laptop, si telefon de serviciu,

Trimite CV