Click aici »

Devizier tehnico-comercial mobilier

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari, Productie, Inginerie
Data introducerii
24-05-2018
Data actualizare
31-05-2018

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

Descriere job:
Realizarea ofertelor tehnico-economice complete pe baza proiectelor/planurilor  primite de la beneficiari, respectand cerintele tehnice din proiect/plan, termenul si raportul calitate-pret, incluzand si termenul de executie al comenzii;
Prezentarea ofertelor comerciale catre clienti;
Efectueaza studii de ofertare, pregatirea analizei costurilor si definitivarea ofertelor si de postcalcul pret.
Optional : Elaboreaza situatii / strategii de marketing prin promovare / animare site internet si conturi de socializare ale societatii;

Locul activitatii :
Activitatea jobului se desfasoara in atelierul de productie al societatii situat in Comuna Micesti, sat Purcareni, jud AG ; contract part-time sau full time.

Descriere Companie:
Producator de mobilier din lemn masiv, PAL, stratificat, HPL, placaje si alte tipuri de panouri in sistem de serie mica si mijlocie si in sistem de lucrari unicate pe comanda.

Cerinte

Cerinte job:
Limba franceza scris si vorbit nivel foarte bun;
Studii tehnice;
Abilitati foarte bune de prezentare a unei oferte comerciale; Persuasiv, bine organizat.
Cunostinte PC si a unui  programe de devize /ofertare, oricare ar fi acesta ;
Constituie avantaj:Experienta in domeniul ofertarii de mobilier sau a productiei de mobilier sau a proiectarii de mobilier;

Experienta Dorita:
Preferabil minim 2 ani de experienta in ofertare mobilier sau productie mobilier sau proiectare mobilier.

Carnet de Conducere:
Categoria B (optional)

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
Pachet salarial motivant, in concordanta cu rezultatele obtinute;
Tichete de masa ; tichete cadou de sarbatori ; decont transport intr-un anumai buget;
Conditii de lucru intr-un colectiv  de tamplari cu experienta;
Posibilitatea de dezvoltare personala / posibilitatea, daca este cazul, de a merge in delegatie in Franta pe santier la clienti pentru masuratori  la fata locului