Click aici »

Developer HTML 5

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
01-08-2012
Data actualizare
01-08-2012

Descrierea postului

ALTFACTOR angajeaza un Programator cu experienta, pentru realizarea de aplicatii multimedia cu continut educational in HTML 5.

Responsabilita?i principale:
- implementarea codului HTML 5 pe baza design-ului furnizat;
- participa la dezvoltarea de continut educational folosind HTML 5 care sa permita utilizarea acestuia in platforme mobile ce utilizeaza sisteme Android/iOS.
- participa in toate etapele de dezvoltare ale aplicatiilor mobile conform specificatiilor proiectelor;

Cerinte

- absolvent de studii superioare n domeniul IT;
- minim 3 ani experienta de lucru in JavaScript si CSS2;
- cunostinte de dezvoltare aplica?ii web folosind HTML 5 ?i CSS3, folosirea librariei jQuery sau a unei alte librarii js;
- reprezinta un avantaj experienta in aplicatii mobile pentru Android /iOS;
- reprezinta un avantaj cunostinte de Zend PHP si MySQL;
- se solicit? prezentarea unui portofoliu de aplicatii web;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- contract individual de munca si salariu competitiv, in functie de experienta;
- mediu de lucru tanar si profesionist;
- posibilitatea construirii unei cariere;

Activitatea se desfasoara la sediul firmei din Galati, Str. Portului nr. 23, Parcul pentru Tehnologia Informatiei.