Detectivi ASCOL (rezervisti, disponibilizati, someri) - ASCOL; Concurs

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Protectie/Paza, Non-profit/Voluntariat, IT Hardware
Data introducerii
26-07-2012
Data actualizare
26-07-2012

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 8 intrebari.

Descrierea postului

Detectivi sociali
ASCOL-Club isi exprima disponibilitatea de relationare si colaborare cu institutiile statului pentru detectarea si combaterea actiunilor de coruptie si abuz din societate, a manifestarilor de violenta, huliganism sau cu caracter antisocial.
Astfel, ASCOL se alatura Campaniei declansate de Primaria Sector 2 (Ontanu Neculai) si Primaria Sector 4 (Popescu Piedone) pentru diminuarea fenomenului de coruptie. Protocolul de colaborare incheiat de aceste sectoare cu Politia Locala si Directia Generala Anticoruptie (D.G.A.) din Ministerul Administratiei si Internelor constituie un exemplu demn de urmat.
Indemnul Primarului Cristian Popescu Piedone este: ,,Nu dati cinstea pe rusine!,,
In vederea ducerii la indeplinire a obiectivelor sale statutare, Asociatia ASCOL scoate la concurs in toate judetele si sectoarele municipiului Bucuresti urmatoarele posturi:
- DETECTIVI SOCIALI;
- REDACTORI;
- DETECTIVI PARTICULARI,
- AGENTI DE PAZA,
- INFORMATICIENI
Activitatea de investigare se va desfasura in regim de voluntariat, part-time, se va baza pe colectarea de informatii, publicatii, inregistrari video in parteneriat cu institutiile de media.
Plata se va efecta pe baza de comision, conform contractului incheiat intre filiala de judet sau a Municipiului Bucuresti si institutiile media locale (presa, radio,
televiziune).
Contractele de colaborare incheiate intre parti, cat si materialele de difuzat, vor fi avizate pentru autentificare de colectivul redactional ASCOL-sediul central.

Nota
Pentru primirea Legitimatiei ASCOL va rugam:
- trimiteti CV-ul impreuna cu raspunsurile la Mini-Chestionarul de mai sus;
- completati Cererea de inscriere, atasati o poza la aceasta si achitati cotizatia statutara mentionata

Informatii si inscrieri:
0728.839.400, Email ; ascolclub.@gmail.com
0754.040.962 Site http://ascol.weebly.com

Cerinte

- cadre militare in rezerva din sistemul de aparare, ordine publica si siguranta nationala;
- disponibilizati, specialisti cu experienta in domeniu investigatiei;
- jurnalisti, redactori, traducatori, informaticieni, actori, pensionari.

Oferta (bonusuri, beneficii)

BENEFICII

Posibilitatea de dezvoltare pe plan profesional si acumulare de experienta relevanta.
Posibilitatea de a lucra intr-o echipa dinamica, tanara si sociabila.
Adeverinta de voluntariat si posibilitatea de a deveni unul din colegii nostrii stabili, cu contract de munca dupa 6 luni.
Program Flexibil.