Click aici »

Designer web

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
06-11-2012
Data actualizare
06-11-2012

Descrierea postului

Designerul de pagini web (studii medii) se ocupa in principal cu analizarea scopului paginii web, proiectarea structurii sit-ului, crearea si / sau procesarea continutului textual, grafic si multimedia, elaborarea de prototipuri, realizarea, testarea, publicarea si intretinerea sit-ului.

Cerinte

Creativitate, viziune, claritate, eficienta. Orientare catre simplitate si usurinta in utilizare.
Nivel avansat in aplicatii de UI/UX Design (Photoshop, Ilustrator Fireworks etc.)
Cunostinte medii de Html / CSS

Portofoliu de lucrari

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se negociaza la interviu.