Click aici »

Designer WEB

Tipul ofertei
Project Based
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
29-09-2011
Data actualizare
29-09-2011

Descrierea postului

Design pentru mediul on-line (grafica web, site-uri, aplicatii) cat si off-line (DTP, cataloage, postere, brosuri, etc.).

Acestea pot include:

- Realizare grafica si bannere animate pentru mediul online.
- Realizarea de identitati vizuale.
- Design grafic layout pentru newsletter, afise, brosuri, website, etc.
- Realizarea de creatie grafica si DTP pentru diverse materiale publicitare (carti de vizita, brosuri, cataloage pliante, flyere, spidere, roll-up, bannere, etc).
- Realizarea de identitate vizuala pentru diverse branduri/evenimente (imagine, logo, sigla, newsletter, etc).
- Propuneri de elemente grafice noi pentru un brand/eveniment oarecare, tinandu-se cont de manualul de identitate+istoric lucrari.

Cerinte

Excelente abilitati de comunicare, inclusiv:

-abilitatea de a traduce o descriere scrisa sau verbala a unui comportament Óntr-o imagine
-capacitatea de a explica imaginile rezultatate, partilor interesate
-creativitate, idei, simt artistic
-seriozitate, bun simt si flexibilitate
-cunostinte foarte bune de: Adobe Photoshop, Fireworks, Dreamweaver, Adobe Illustrator, InDesign si Corel Draw, Flash si ActionScript (nivel mediu, pentru crearea de bannere si diferite animatii)
-Web 2.0 (sa stie ce reprezinta).

Un portofoliu este absolut necesar.

Candidatul trebuie sa aiba o atentie excelenta la detaliile produsului executat, de la concept pana la finalizare. De asemenea, candidatul trebuie sa aiba capacitatea de a lucra singur sau in echipa. Salariul este negociabil in functie de experienta si de performante.

Va rugam sa includeti in CV-ul dumneavoastra asteptarile salariale pentru part time si pentru full time.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- bonusuri substantiale in functie de performanta
- in functie de performante posibilitatea de a merge la cursuri pe perfectionare platite de companie.