Click aici »

Designer vestimentar

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Arhitectura/Design
Data introducerii
21-08-2013
Data actualizare
21-08-2013
Confidential
expirat

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in domeniul Arhitectura/Design
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

-pregateste colectii noi conform datelor limita agreate;
-deseneaza colectiile pentru cataloagele de prezentare;
-stabileste culorile adecvate, mostrele de culoare;
-selecteaza materiale textile si accesorii;
-coordoneaza procese tehnologice;
-concepe accesorii textile.

Cerinte

-studii superioare Arte Plastice, de specialitate;
-experienta in domeniul confectiilor, in industria modei;
-persoana creativa, ambitioasa, cu perspectiva, pasionata de ceea ce inseamna designul vestimentar;
-rezistenta in conditii de stres;
-abilitati foarte bune de comunicare;
-cunostinte de operare PC.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediu dinamic de lucru;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei;
- Lucrul intr-o atmosfera competitiva.