Click aici »

Designer Solidworks / CAD

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Arad Arad
Domeniile ofertei
Inginerie
Data introducerii
24-01-2020
Data actualizare
24-01-2020

Descrierea postului

Recrutam Solidworks Designer/ CAD in Arad pentru clientul nostru, furnizor mondial pentru echipamente de testare a asamblarii si software specific pentru producatorii de cablaje auto.

Cauti un mediu de lucru profesionist in care sa te simti apreciat?

* Urmeaza planul primit de la Responsabilul Departamentului

* Se asigura ca proiectul este terminat in timp si esantioanele furnizate sunt cele corecte. Responsabil ca produsele sa fie produse la timp si sa fie de buna calitate

* Selecteaza designul cel mai compatibil, iar daca nu exista un design compatibil, creeaza unul in functie de necesar

* Urmeaza specificatiile clientului si standardele existente in timpul procesului de creare

* Respecta indicatiile din manualul de design existent. Pastreaza fisierele in conditii de siguranta

* Comunica cu cei implicati pentru a confirma si verifica acuratetea modificarilor.

Cerinte

* Minim studii medii tehnice
* Experienta in domeniu - de preferat 2 ani experienta intr-o pozitie similara
* Cunostiinte ?SolidWorks?
* Cunostiinte Microsoft Office (Word, Excel)
* Limbi straine - Engleza, Spaniola este un avantaj
* Gandire analitica si de rezolvare a problemelor
* Responsabilitate si atentie buna la detalii
* Lucreaza eficient, atat in echipa cat si individual

Oferta (bonusuri, beneficii)

* Salariu competitiv
* Tichete de masa de 15 lei/zi
* Transport decontant in valoare de 90 de lei
* Prima de Craciun/Paste
* Ore suplimentare platite 200%
* Asigurare medicala privata
* Posibilitatea de dezvoltare profesionala

Compania iti ofera siguranta, stabilitate si perspective de dezvoltare. Aplica la acest job, acum, si ... hai in echipa!