Click aici »

Designer grafica (conform 216601 CAEN)

Tipul ofertei
Project Based
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
28-03-2012
Data actualizare
00-00-0000

Descrierea postului

Acest post este creat in cadrul proiectului cu finantare europeana INVESTITII IN NOI TEHNOLOGII PENTRU DEZVOLTAREA ACTIVITATII FIRMEI S.C. ADVICE GROUP MEDIA S.R.L.

Creare design, concepte, reprezentari grafice si layout, materiale de promovare, produse ilustrate, logouri ale companiilor, site-uri web, bazat pe cunostintele si principiile de reprezentare grafica si conceptele de design estetic.

Determinare si sa stabilire modul de aranjare a materialelor ilustrative selectand stilul si dimensiunile potrivite pentru fiecare lucrare.
Utilizarea programelor si soft-urilor pentru a genera noi imagini.
Pregatirea ilustratiilor si a schitelor brute pentru materiale, prezentarea acestora clientilor si superiorilor, dicutare cu acestia si efectuarea modificarilor necesare.

Intalniri cu clientii si manageri pntru a discuta necesitatile proiectelor desfasurate. Interpretarea nevoile de afaceri ale clientilor si sa le transpuna grafic pentru a fi cat mai aproape de dorintele acestora.
Estimarea timpului necesar realizarii unei lucrari.
Gandire creativa si producere de noi concepte si idei.

Cerinte

Cunostinte de Adobe Photoshop, Acrobat, Illustrator, Corel Draw sunt obligatorii
Studii medii sau superioare, cunostinte medii de limba engleza (capacitatea de a intelege specificatii si documentatie in limba engleza).

Experienta in domeniul web design, cunostinte HTML, JavaScript, PHP, MySQL, Flash, Dreamweaver prezinta avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta in timpul interviului.