Click aici »

Desenator CAD (BRICSCAD)

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Sibiu Sibiu
Domeniile ofertei
Inginerie, Elevi/Studenti, Arhitectura/Design
Data introducerii
28-05-2019
Data actualizare
28-05-2019

Descrierea postului

Desenator CAD, (ARD, BRICSCAD), va prelua informatiile din ridicarile topografice si va intocmi planul de situatie existent, va intocmi plansele desenate ale proiectelor de drumuri in conformitate cu indicatiile primite de la ingineri, va pregati plansele la scara pentru printare la ploter sau imprimanta, va realiza cartusele planselor si va verifica corectitudinea informatiilor inscrise in acestea, va lista, impacheta si indosaria plansele desenate. Va executa orice alte detalii proiectate solicitate de catre ingineri.

Cerinte

Va face dovada cunoasterii utilizarii softului CAD printr-o proba practica. Vor fi considerate avantaje cunoasterea unor operatiuni precum:
- incarcare puncte topografice si generare suprafete din puncte 3D folosind ARD;
- creare aliniamente strazi, generare profile transversale tip pe sectiuni de drum;
- generare profile longitudinale si transversale;
- desenare detalii in functie de proiect.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Programul poate fi flexibil, 4 ore pe zi, sau cu norma intreaga. Atmosfera relaxata. Posibilitate de a acumula cunostinte bogate in domenii conexe serviciilor de proiectare.