Click aici »

Data Analyst (BI)

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, IT Software
Data introducerii
14-03-2017
Data actualizare
11-10-2017

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (terminata)
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Ce presupune job-ul?

- Ofera suport in procesul de pre-sales prin cosultanta tehnica, demo-uri ale produselor si solutii analitice;
- Comunica cu clientii pentru a intelege cerintele de business si pentru a-i putea ghida in procesul de adoptare a solutiei de Business Intelligence;
- Participa la definirea rapoartelor si dashboard-urilor solicitate de catre clienti;
- Dezvolta aceste rapoarte prin aducerea de date in aplicatie si transformarea lor in informatii relevante;
- Redacteaza specificatiile tehnice si ajuta la documentarea proiectelor;
- Testeaza aplicatiile rezultate pentru a se asigura ca sunt conforme cu cerintele initiale si ca performantele in utilizare sunt optime;
- Asigura suport pentru proiectele implementate;
- Comunica si colaboreaza cu restul echipei.

Cerinte

Cautam o persoana dedicata, pasionata de tehnicile de vizualizare a datelor, ce intelege usor procesele de business din diferite industrii;
Studii superioare finalizate in domeniul IT sau Economic cu experienta in managementul si implementarea solutiilor BI;
Experienta in lucrul cu bazele de date si cunostinte avansate de operare in Excel;
Nivel inalt de acuratete, atentie la detalii cu o capacitate foarte buna de analiza si sinteza.

Reprezinta un plus

Experienta in utilizarea produselor din gama Qlik;
Experienta in manipularea de volume mari de date;
Experienta in management-ul si definirea cerintelor de business si tehnice, in procesul de implementare solutii BI si metodologii de asigurarea calitati.

Oferta (bonusuri, beneficii)

La noi vei gasi un mediu placut, relaxant, dar profesionist. Pozitia de Consultant Business Intelligence iti ofera oportunitatea de a-ti dezvolta simultan cunostintele tehnice si de business, precum si abilitatile de comunicare, munca in echipa, diagnosticare si rezolvare a problemelor.

Punem foarte mult accent pe oameni, pe dezvoltarea lor si pe coeziunea echipei. Avem o cultura orientata spre performanta, in acest sens oferind angajatilor nostri: training si suport pentru integrarea in echipa, posibilitatea de a lucra pe proiecte complexe, posibilitati multiple de evolutie in cariera, solutii bazate pe ultima tehnologie si oportunitatea de a face schimbari, de a veni cu idei noi si de a le implementa; incurajam creativitatea, initiativa si lucrul in echipa.