Click aici »

Customer support

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Secretariat/Administrativ
Data introducerii
11-09-2015
Data actualizare
26-05-2016

Descrierea postului

- Este responsabil pentru pastrarea clientilor prin stabilirea si mentinerea excelentei serviciilor.
- Identificarea nevoilor clientilor si cooperarea cu acestia pentru gasirea celei mai avantajoase solutii.
- Dezvoltarea si mentinerea unei relatii productive cu clientii.
- Monitorizeaza evolutia clientilor prin actualizarea informatiilor din baza de date.
- Asigura legatura cu furnizorii, departamentul de vanzari si cel de contabilitate.
- Este responsabil pentru preluarea prin telefon, web, e-mail a solicitarilor de natura comerciala si operationala: preluarea de comenzi, efectuarea si livrarea comenzilor, intrebari, reclamatii, nefunctionalitati.
- Identificarea celei mai bune si rapide metode de solutionare a unei cerinte.
- Instiintarea clientilor in legatura cu modificarile aparute in ofertele existente.
- Oferirea de suport tehnic pe durata utilizarii serviciului de catre client.
- Consiliaza clientii si potentialii clienti conform perimetrului de actiune, a normelor companiei si a instructiunilor managementului.
- Raportare catre client in concordanta cu procesele, procedurile si regulile companiei.
- Indeplinirea obiectivelor specifice per proiect / serviciu.
- Obtinerea feedback-ului de la clienti.
- Facturare + Corespondenta.

Cerinte

- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare.
- Persoana deschisa si sociabila, orientata spre calitate si rezultate.
- Foarte bune abilitati de comunicare.
- Abilitati de organizare si lucru in conditii de stres.
- Spirit de echipa, perseverenta, buna relationare si gestionare a conflictelor.
- Cunostinte limba engleza nivel avansat (scris si vorbit)
- Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: Windows, Word, Excel, PowerPoint.
- Atentie la detalii si abilitati de prioritizare si gestiune a mai multor sarcini simultan.
- Punctualitate, spirit de echipa, atitudine pozitiva
- Disponibilitate de lucru conform unui program flexibil.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- O activitate placuta in cadrul companiei.
- Training, coaching si feedback permanent.
- Perioada de training platita.
- Un job intr-un mediu de lucru international, placut si elegant.
- Echipa tanara, dedicata si dinamica.
- Contract pe perioada nedeterminata.
- Salariu fix + bonusuri in functie de performanta.
- Bonusuri si beneficii atractive.
- Posibilitatea de avansare.