Click aici »

Customer Care Representative

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi, Strainatate Iasi Strainatate
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Comert
Data introducerii
28-04-2014
Data actualizare
28-08-2014

Descrierea postului

Se cauta o persoana pentru postul de Customer Care Representative - CommaTECH - full-time

Obiectivul postului il constituie vanzarea produselor din magazinul online si gestionarea solicitarilor telefonice venite de la clienti cu privire la produsele si serviciile magazinului online si comenzile online. Jobul presupune 100% interactiune telefonica cu clientii.

Cerinte

- Preluarea apelurilor de la clienti in legatura cu produsele si serviciile CommaTECH

- Recomandarea si propunerea spre vanzare clientilor a produselor si serviciilor CommaTECH de pe magazinul online, atat in apelurile preluate de la clienti, cat si prin campanii organizate de outbound

- Inregistrarea solicitarilor si a sesizarilor formulate de catre clientii magazinului online.

- Inregistrarea tuturor interactiunilor cu clientii in baza de date si verificarea acuratetii inregistrarilor proprii.

Se solicita: abilitatea de a comunica in mod clar, corect gramatical si profesional, atat verbal cat si in scris, cunostinte operare Microsoft Office, atitudine prietenoasa, placerea de a intelege nevoile clientului si a-i propune cele mai potrivite solutii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii

- Pachet salarial competitiv/ beneficii suplimentare;
- O echipa de profesionisti, tanara si dinamica;
- Posibilitatea de a lucra cu cele mai noi tehnologii.