Click aici »

Copywriter - Content Writer

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari, Publicitate/PR, Marketing
Data introducerii
25-01-2017
Data actualizare
25-01-2017

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 7 intrebari.

Descrierea postului

Ce ar trebui sa faci?

- update constant al website-ului firmei cu produse noi (sa introduci produse noi in baza de date, sa verifici statusul produselor listate si sa actualizezi produsele existente);
- sa realizezi prezentarea firmei, a produselor si serviciilor pe care le oferim clientilor, intr-o maniera atractiva, clara, explicita, adaptata mediului on-line si publicului-tinta caruia se adreseaza, adica:
- sa scrii slogane, titluri, texte si articole de informare si promovare a produselor firmei intr-o maniera inovativa, atractiva, dinamica, pentru captarea atentiei publicului-tinta si cresterea numarului de cumparatori;
- sa descrii/ sa prezinti orice produs al firmei intr-un mod interesant si atragator, adica sa transformi functionalitatile si caracteristicile tehnice ale produselor in continut pentru produsul promovat;
- sa evidentiezi, in prezentarea caracteristicilor tehnice si a functionalitatilor produselor firmei, avantajele pe care le-ar avea clientul care le-ar achizitiona;
- sa oferi, tot in baza caracteristicilor tehnice si a functionalitatilor produselor firmei, solutii de imbunatatire/ eficientizare a activitatii clientului;
- sa manifesti initiativa si creativitate in realizarea sarcinilor si sa ai determinarea necesara atingerii obiectivelor stabilite.

Cerinte

De la tine asteptam:

- sa fii minim absolvent(a) de liceu;
- sa fii o persoana comunicativa, pozitiva, cu imaginatie;
- corectitudine in exprimare, din punct de vedere gramatical si ortografic, in limba romana;
- sa ai un vocabular bogat si un limbaj coerent, sa-ti poti exprima clar si concis ideile;
- sa stapanesti conceptele si tehnicile de comunicare eficienta, sa fii atent(a) la detalii, in special la limbaj, gramatica si logica;
- sa ai cunostintele necesare abordarii si prezentarii subiectelor tehnice;
- cunoasterea minima a tehnicilor de copywriting utilizate in advertising si a tehnicilor de marketing de baza;
- sa ai abilitatea de a colecta si intelege informatiile cu privire la produsele firmei noastre si sa-ti folosesti experienta si talentul pentru a crea continut nou si de calitate, descrieri atractive ale produselor firmei;
- sa ai capacitate de research si de elaborare a textelor in functie de cercetarea realizata;
- versatilitate in abordarea subiectelor, pentru elaborarea unui continut original in permanenta;
- cunostinte bune de operare a PC-ului;
- cunostinte medii-avansate de Office (Word, Excel, Powerpoint) / Web Browsing

Oferta (bonusuri, beneficii)

Ce oferim noi, daca esti ceea ce cautam si vei face parte din echipa:

- salarizare competitiva, motivanta, proportionala cu munca depusa;
- un loc de munca placut si stabil intr-un mediu prietenos si atractiv, cu relatii de lucru colegiale, atmosfera destinsa si spirit de echipa;
- posibilitatea de punere in valoare a initiativei, cunostintelor si competentelor profesionale;
- suport si sprijin pentru imbunatatirea si dezvoltarea continua a cunostintelor.
De tot ce inseamna restul, ne ocupam noi!