Click aici »

Coordonator Logistica (Arad)

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Arad Arad
Domeniile ofertei
Transport/Distributie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
26-09-2014
Data actualizare
26-09-2014

Descrierea postului

Responsabilitati:
Coordoneaza activitatea depozitului societatii din punct de vedere administrativ;
Controleaza permanent activitatea de depozitare, stocare, aranjarea marfurilor din depozit.
Organizeaza si supravegheaza desfasurarea activitatii furnizorilor de transport;
Intocmeste si este responsabil pentru documentele de transport intern si international
Coordoneaza si controleaza expeditiile de marfa si investigheaza care sunt cauzele lipsei produselor din stocuri;
Participa la procesele de inventar lunare si/sau anuale;
Planifica si urmareste necesarul de materiale/produse;
Lanseaza si urmareste comenzile de materiale
Colaboreaza cu celelalte departamente si furnizeaza informatii privind logistica, managementul stocurilor, transport produse achizitii, etc;
Actualizeaza baza de date pentru managementul stocurilor in vederea furnizarii la timp a informatiilor corecte despre nivelurile de marfa
Actualizeaza baza de date pentru activitatile de transport pentru a se putea urmari in orice moment situatia livrarilor si a transporturilor de marfa
Coordoneaza si urmareste echipa aflata in subordine; instruieste organizeaza personalul din echipa

Cerinte

Experienta profesionala in domeniul logisticii, intr-o pozitie similara, minim 3 ani
Experienta in activitati de planificare si urmarire stocuri de materiale si produse
Experienta in activitati de planificare si urmarire activitate de transport, inclusv international
Cunostine pentru gestiunea si urmarirea comenzilor de materiale
Constituie un avantaj experienta intr-o companie din domeniul automotive
Studii superioare
Capacitate de coordonare echipa
Persoana responsabila, serioasa, comunicativa, intergra, cu bune abilitati de relationare
Foarte buna capacitate de organizare
Limba engleza, nivel avansat
Foarte bune cunostinte MS Office; constituie un avantaj cunostinte SAP

Oferta (bonusuri, beneficii)

Lucrul intr-un mediu placut si deschis