Click aici »

Contabilitate primara

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
17-07-2013
Data actualizare
22-07-2013

Descrierea postului

-preia si raspunde de toate documentele primite (facturi,avize,chitante)
-inregistreaza facturile de marfa (nir)
-intocmeste avize
-intocmeste setul de documente pentru plati
-intocmeste facturile/bonurile de casa zilnice catre clienti
-inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);

Cerinte

Minim studii medii economice ? obligatoriu;
- Experienta minim 2 ani in activitate de facturare sau similar;
- Cunostinte de contabilitate primara;
- MS Office (Word si Excel - nivel mediu) ? obligatoriu;
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Concentrare asupra rezultatelor, rezolvarea problemelor si a solicitarilor care intervin pe parcursul activitatii;
- Spirit de echipa si initiativa;
- Disciplinat si integru;
- Atentie distributiva.