Click aici »

Contabila Sef

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
24-01-2013
Data actualizare
29-03-2013

Descrierea postului

- Verificarea tuturor documentelor justificative in conformitate cu politicile contabile ale societatii, precum si cu Codul de Procedura Fiscala.
- Calcul salarii , respectiv evidenta actelor de personal
- Calcul TVA , precum si intocmirea decontului de TVA
- Calcul impozit pe profit
-Intocmirea tututor declaratiilor necesare precum si depunerea lor electronica;
-Intocmirea si depunerea declaratilor tuturor operatiunilor pentru inchiderea lunii contabile : ajustari ,reglari, reevaluari , calcul amortizare, note contabile, pretul de transfer,in conformitate cu codul fiscal; evidenta pe conturi atat sintetice , cat si analitice a conturilor de furnizori interni, cat si externi , incluzand ajustari acolo unde este cazul ,precum si transferuri;
-Evidenta taxelor locale;
- Intocmirea si semnarea Situatiilor Financiare anuale: bilant contabil , contul de profit si pierdere, notele explicative la bilant , situatia modificarilor capitalurilor proprii, variatia fluxurilor de trezorerie, analiza economico-financiara.
- Intocmirea si prezentarea conducerii societatii de rapoarte cu privire la situatia cheltuielilor curente, situatia cheltuielilor salariale, a TVA ?ului, precum si semnitifcatia modificarilor acestora;
-Organizarea inventarierii patrimoniului societatii la sfarsit de an;
-Informarea managementului cu privire la modificarile legislative aparute in Codul Fiscal , precum si aplicarea acestora;
-Reprezentarea societatii in fata Autoritatilor Fiscale
-Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile conform cu legislatia in vigoare.
- Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate

Cerinte

-Studii superioare de specialitate finalizate
-Experienta pe un post similar minim 5 ani
- Bun cunoscator al legislatiei in domeniu
- Cunostinte bune de operare PC, MS Office (Word, Excel)
- Abilitati de organizare si coordonare, munca in echipa
- Persoana dinamica, sociabila, atenta la detalii
-Seriozitate si responsabilitate
- capacitate de analiza si sinteza
-discernamnt si capacitatea de a rezolva problemele
- Cunostinte de limba engleza, germana si maghiara constituie un avantaj

Oferta (bonusuri, beneficii)

Depozitare, Comert, Transport. Se Asigura Transportul la Santion. Cei interesati rog sa depuna CV-urile online in limba Romana.