Click aici »

Contabil

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
11-05-2012
Data actualizare
11-11-2015

Descrierea postului

Asigura respectarea dispozitiilor legale referitoare la intocmirea documentelor specifice activitatii financiar contabile.
Respect? planul de conturi in vigoare cu particularizarile convenite de companie privind detalierea veniturilor ?i cheltuielilor pe centrele de cost stabilite.

Cerinte

Cunostinte ale programului Saga.
Inregistrarea in contabilitate a documentelor si tranzactiilor generate de activitatea societatii;
- Verificarea corectitudinii reflectarii tranzactiilor in balanta de verificare;
- Verificarea corectitudinii intocmirii jurnalului de cumparari;
- Evidenta mijloace fixe/obiecte de inventar;
- Inregistrarea deconturilor de cheltuieli si tinerea evidentei avansurilor nedecontate;
- Verificarea facturilor de la furnizori si operarea lor in contabilitate;
- Verificarea si inregistrarea in contabilitate a registrelor de casa

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta la interviu