Click aici »

Contabil

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
07-10-2011
Data actualizare
29-11-2011

Descrierea postului

Firma de servicii de resurse umane Biantis recruteaza pentru unul din clientii sai o persona pentru postul de contabil. Daca descrierea postului coincide cu asteptarile dumneavoastra si va incadrati in profilul candidatului pe care il cautam, va asteptam aplicatia pe site-ul bizoo.ro si pe adresa de e-mail a companiei noastre (va rugam sa specificati postul pentru care aplicati) jobs@biantis.ro!

Descrierea postului:

- Evidenta si analiza contabila la zi;
- Operarea actelor contabile in conformitate cu legislatia romaneasca si procedurile interne ale firmei (facturi, extrase de cont, deconturi);
- Introducerea si prelucrarea datelor in programul de contabilitate si intocmirea diferitelor situatii financiare;
- Calculul, declararea si plata impozitelor si taxelor, intocmirea bilantului;
- Pregatirea diverselor situatii si rapoarte solicitate de companie si autoritatile publice;
- Arhivarea documentelor justificative;
- Alte situatii specifice postului si la cerere.

Cerinte

- Experienta anterioara;
- Cunostinte operare calculator (pachetul Microsoft Office) si programe specifice de contabilitate si gestiune;
- Fire organizata, responsabila, cu spirit analitic dezvoltat;
- Capacitate de a prelucra rapid datele, putere de concentrare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachetul salarial si alte beneficii se discuta in urma interviului.