Click aici »

Contabil

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
31-03-2010
Data actualizare
31-03-2010

Descrierea postului

- Inregistrarea facturilor de stocuri de la furnizorii interni si externi , cu atentie la implicatiile fiscale;
- Inregistrarea descarcarilor de gestiune (costul marfurilor , produselor finite , materiilor prime si materialelor );
- Alocarea corecta a costurilor pe categorii de cheltuieli ( protocol , promotii , perisabilitati , diferente inventar )
- Alocarea corecta a costurilor pe centrii de cost;
- Reconciliaza periodic, cel putin semestrial soldurile la furnizori;
- Mentine bune relatii cu celelalte departamente , oferindu-le suportul necesar;
- Ofera suport echipei.

Cerinte

- Studii superioare economice;
- Experienta in domeniu;
- Cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel);
- Acuratete a datelor introduse;
- Persoana organizata, capabila sa lucreze cu termene precise de raportare;
- Spirit de echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Companie multinationala
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu profesionist, la cele mai inalte standarde.