Click aici »

Contabil

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
25-07-2017
Data actualizare
25-07-2017

Descrierea postului

Candidatul ideal
- Studii superioare in domeniul economic;
- Experienta in facturare si contabilitate primara;
- Cunostinte solide privind contabilitatea de gestiune, operare calculator Windows, MS Office (Excel); Internet Explorer;
- Gandire analitica, atentie la detalii, capacitate de analiza logica si numerica, aptitudini de organizare, planificare;
- Constituie avantaj cunoasterea unui sistem ERP;
- Capacitatea de asimilare a cunostintelor noi si de implementare a informatiilor in activitatea zilnica;
- Capacitatea de a prelucra, interpreta si valorifica informatiile pentru adoptarea celor mai bune decizii sau pentru realizarea de rapoarte complexe;
- Acuratete, rapiditate, orietare spre rezultate, tenacitate, atentie distributiva, initiativa.

Despre companie
Corporactive Consulting este o companie care activeaza in domeniul resurselor umane.

Cerinte

Responsabilitati
- Inregistreaza documentele justificative, verifica corectitudinea si aprobarea acestora si efectueaza inregistrarile contabile, conform legislatiei in vigoare (facturi, deconturi, extrase de cont, registre de casa etc.);
- Administreaza situatia la zi a clientilor si furnizorilor societatii;
- Acorda suport pentru intocmirea declaratiilor fiscale si a altor raportari periodice;
- Participa la intocmirea lucrarilor specifice de inchidere lunara, semestriala sau anuala;
- Participa la intocmirea diferitelor raportari solicitate de managementul societatii;
- Indeplineste alte atributii la solicitarea directorului economic.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii
- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru placut.