Click aici »

Contabil

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
27-02-2017
Data actualizare
27-02-2017
Confidential
expirat

Descrierea postului

Desfasoara toata activitatea contabila conform atributiilor definite in ?job description contabil ? precum si conform Legii Contabilitatii si normelor legale in vigoare;
Intocmeste si tine evidenta contabila a veniturilor si cheltuielilor;
Intocmeste si tine evidenta si controlul salarizarii;
Intocmeste bilantul contabil;
Intocmeste bugetul anual de venituri si cheltuieli, cu consultatrea sefilor de department;
Verifica operatiunile inregistrate in registul de casa;
Intocmeste decalaratiile lunare si bugetul general consolidat;
Intocmeste documentele necesare pentru dosarele de restituire TVA;
Raspunde de calcularea si achitarea la termen a tuturor obligatiilor fiscal(taxe, impozite);
Intocmeste  rapoarte/situatii detailate solicitate de organele de control si asistare control fiscal efectuat de organele Administratiilor Financiare;
Urmareste eficientizarea activitatii financiar-contabile prin utilizarea intensiva a sistemelor informatice integrate existente.

Cerinte

ASE, absolvent Contabilitate sau Finante;
Experienta: minim 3 ani pe o pozitie similara;
Foarte bun cunoscator al legislatiei contabile si fiscale.

Descriere de personalitate:
Capacitatea de a fi profesionist si responsabil intr-un mediu cu volum mare de munca;
Atentie si rigoare, centrat mai mult pe sarcini;
Abilitati de management al timpului;
Atentie distributiva;
Capacitati analitice foarte bune;
Flexibilitate si initiativa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediu de lucru profesionist;
Prime de sarbatori.